Jak zrobić kwiaty do palmy?

W poprzednich artykułach niniejszej witryny mówiliśmy już co nieco na temat najpopularniejszych i najpiękniejszych palm wielkanocnych, które śmiało możemy wykonać samodzielnie lub wspólnie z dziećmi domowymi sposobami. Wiele z tego rodzaju symbolicznych i tradycyjnych akcesoriów na Niedzielę Palmową z powodzeniem możemy ozdobić kolorowymi i oryginalnymi kwiatami z papieru, wstążek lub bibuły.

Ciekawym sposobem na ozdobienie dziecięcej palmy, przygotowywanej na przykład na okolicznościowy konkurs w szkole czy przedszkolu może być własnoręczne zrobienie efektownych i pomysłowych kwiatów. Najlepiej będzie wybrać w tym przypadku przede wszystkim rośliny kwitnące wiosną i kojarzące się z obchodami radosnych świąt wielkanocnych. Mogą to być więc w szczególności żonkile, narcyzy, hiacynty, krokusy, forsycje, magnolie lub tulipany. Jak zatem krok po kroku zrobić takie dekoracyjne elementy na wielkanocną palmę?

Zależnie od naszych potrzeb i umiejętności manualnych, kwiatowe dekoracje do palmy wielkanocnej możemy zrobić na przykład techniką origami lub z błyszczących wstążek i tasiemek. W pierwszym sposobie wykorzystywać będziemy kwadratowe kawałki kolorowego papieru w odpowiednim odcieniu, który następnie odpowiednio zaginając formować można w kształt wybranej rośliny. Do ozdobienia palmy origami warto będzie użyć jeszcze kilku kolorów papieru lub nieco cienkiej bibułki, z której można zrobić chociażby wnętrze kwiatów wraz z charakterystycznymi pręcikami.

W podobny sposób zrobimy też z powodzeniem i łatwością piękne wiosenne kwiaty z krepiny. Pamiętajmy jednak, iż bibuła i krepina są materiałami znacznie bardziej podatnymi na formowanie, dlatego do wywijania płatków kwiatów warto użyć na przykład ołówka, dzięki czemu listki czy inne fragmenty dekoracji sprawią wrażenie trójwymiarowych. Ciekawym pomysłem może okazać się także zrobienie papierowej lub bibułowej palmy z baziami, forsycją lub bukszpanem. W tym celu pędy i gałązki o odpowiedniej wielkości warto okręcić zieloną bibułką i w kilku miejscach doczepić niewielkie, papierowe lub wstążkowe kwiatuszki.

Przygotowywane w taki sposób kwiatowe ozdoby na palmy wielkanocne najlepiej mocować przy pomocy zwykłego lub gorącego kleju. Nieco bezpieczniejszym sposobem będzie też mocne przywiązanie ich do stelaża całej konstrukcji. Do wykończenia dekoracji użyć można jeszcze kilku pasków krepiny lub bibuły, która doskonale ukryje mocowania i łączenia poszczególnych jej elementów.