Mała palma z makaronu krok po kroku

Ręczne wykonywanie kolorowych palm wielkanocnych jest nieodłącznym elementem przygotowań do okresu świątecznego. Jak się okazuje, mając ciekawy pomysł, chwilę wolnego czasu oraz nieco wprawy w samodzielnym wykonywaniu różnego rodzaju dekoracji, z powodzeniem zrobić można niebanalną i oryginalna dekorację na Niedzielę Palmową.

Oprócz zwyczajowych i popularnych palm z bibuły, kolorowego papieru lub marszczonej krepiny, wiele osób decyduje się również na przygotowywanie wielkanocnych dekoracji także z innych, nierzadko podręcznych materiałów. Doskonałym przykładem może być w tym miejscu chociażby zrobienie palmy z baziami, forsycją lub z różnokształtnego, suchego makaronu. Tego typu nietuzinkowe palmy wielkanocne mogą okazać się również doskonałymi stroikami do mieszkania, wnoszącymi do wnętrza nastrój długo oczekiwanych, pięknych, radosnych i rodzinnych świąt.

Aby zatem wykonać makaronową palmę wielkanocną należy oprócz wybranego rodzaju makaronu, takiego jak choćby świderki, gwiazdki, muszelki, rurki czy wstążki przygotować również inne, niezbędne elementy. Mowa tutaj przede wszystkim o grubym, długim i solidnym patyczku lub sporym kawałku mocnego drutu, który po skręceniu i uformowaniu posłuży nam za praktyczny i wygodny stelaż. Dobrym rozwiązaniem może być również zrobienie długiej tuby lub ciasno zwiniętego rulonu z twardego kartonu czy tektury, do którego z powodzeniem przykleimy makaron.

Makaronowa palma zachowa oryginalny i piękny wygląd przez długi czas, jeśli zdecydujemy się na łączenie fantazyjnych kształtów makaronu za pomocą gorącego kleju. Zależnie od naszych potrzeb i oczekiwań, taką palmę możemy zrobić z kilku różnych rodzajów makaronu, wykonując tym samym oryginalną, przestrzenną dekorację o niebanalnym i niepowtarzalnym kształcie. Z suchego makaronu możemy też z łatwością stworzyć na wielkanocnej palmie ciekawe wzory i desenie, które następnie warto będzie pomalować farbami na dowolnie wybrane odcienie.

Do wykończenia palmy z makaronu można także śmiało użyć papierowych kwiatów origami, kolorowych tasiemek, wstążek lub kokardek. Ciekawie z pewnością prezentować się będą również świąteczne dekoracje z suszonymi kwiatami lub wiosennymi gałązkami bukszpanu czy wierzby. Do pomalowanego, suchego makaronu możemy też w prosty sposób dokleić kolorowe koraliki lub inne elementy, które w niecodzienny, ale estetyczny i elegancki sposób ozdobią naszą palmę.