Rysunki palm do kolorowania

Przed nadejściem Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna Niedziela Palmowa a kończy Wielkanoc, zwykliśmy przygotowywać tradycyjne i symboliczne palmy. Tego rodzaju okolicznościowe dekoracje i akcesoria można z łatwością zrobić przykładowo z papieru, bibuły lub wiosennych gałązek i pędów. Jednakże naszym najmłodszym domownikom można zaproponować także wykonanie efektownych i pomysłowych palm do kolorowania.

Mimo, iż z pewnością większość z nas samodzielnie i własnoręcznie lub też z pomocą najmłodszych pociech wykonuje rok rocznie świąteczne palmy wielkanocne, nierzadko zrobienie oryginalnej palmy origami lub ozdób z baziami czy bukszpanem może być ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza dla kilkuletnich i małych dzieci. Z tego też powodu warto przygotować z myślą o najmłodszych domownikach piękne i niebanalne kolorowanki oraz rysunki symbolicznych palm wielkanocnych, które można będzie niemalże dowolnie ozdabiać z użyciem kredek woskowych, farb akwarelowych lub plakatówek. Innym sposobem wypełnienia takiej świątecznej kolorowanki może być także wykorzystanie kilku barwnej wyklejanki z papieru czy bibułki.

Jeśli więc samodzielne wykonanie klasycznej palmy z bukszpanem lub kwiatami sprawia dzieciakom nie lada trudność, śmiało możemy w łatwy i szybki sposób wykonać dla nich pomysłową kolorowankę, przedstawiającą piękną, wielkanocną palmę. W ten sposób nie tylko będziemy mogli wspólnie z dziećmi rozwijać ich własne talenty plastyczne, ale również zapoznawać najmłodszych ze zwyczajowymi obchodami i tradycjami, związanymi z okresem wielkanocnym. Co więcej, taki rysunek do kolorowania kredkami lub malowania farbami okaże się z pewnością doskonałą alternatywą innych, dziecięcych palm wielkanocnych robionych między innymi na szkolne konkursy lub świąteczne gazetki do przedszkola.

Zależnie więc od naszych własnych upodobań i umiejętności, rysunek palmy możemy wykonać w prosty i dość schematyczny sposób, jak również uwzględnić w nim dodatkowe dekoracje i ozdoby, takie jak choćby kolorowe wiosenne kwiaty, na przykład żonkile, krokusy czy tulipany, barwne i błyszczące wstążki czy gałązki z baziami. Gotową kolorowankę będzie można następnie umieścić w widocznym miejscu mieszkania, przez co stanowić ona będzie niebanalny, wielkanocny stroik.