Tradycyjna z bazi i bukszpanu

Wśród amatorów ręcznie robionych ozdób i dekoracji świątecznych ogromną popularnością cieszą się w szczególności tradycyjne, wielkanocne palmy, wykonywane z najróżniejszych materiałów i tworzyw. Mając więc nieco wprawy i umiejętności plastycznych, ale przede wszystkim zaś ciekawy i oryginalny pomysł, z powodzeniem można domowym sposobem przygotować niezwykłą i estetyczną palmę.

Do własnoręcznego wykonania palm na Niedzielę Palmową, poprzedzającą nadejście Wielkiego Tygodnia użyć możemy niemalże dowolnych materiałów. Jednym z przykładów mogą być oczywiście zwyczajowe, bibułowe palmy lub dekoracje zrobione z kolorowego papieru czy krepiny. Innym pomysłem na samodzielne wykonanie takich wielkanocnych ozdób może okazać się wykorzystanie na przykład wiosennych gałązek, kwiatów origami czy też produktów spożywczych. W taki sposób można bowiem z łatwością w kilka chwil stworzyć nietuzinkowe, makaronowe palmy w intensywnych, radosnych kolorach.

Największym uznaniem cieszą się niewątpliwie naturalne i ekologiczne elementy, z których w niedługim czasie zrobić można efektowne i kolorowe, wielkanocne palmy. Aby zatem wykonać taką dekorację krok po kroku warto przygotować kilka gałązek z baziami lub świeżymi, wiosennymi pędami i pąkami. W dekorowaniu palm świetnie sprawdzą się również niewielkie kawałki zielonego bukszpanu, gałązek z kwitnącą forsycją lub magnolią. Niewątpliwie taka palma z sezonowymi roślinami może stanowić również niebanalny stroik świąteczny do mieszkania.

Efektowną palmę możemy zatem wykonać w następujący sposób. Wybrane, najlepiej cienkie i dość długie gałązki bukszpanu, wierzby, brzozy czy wikliny warto będzie na końcu wspólnie związać mocną nicią i następnie okręcić pakami kolorowej bibułki. Po wykonaniu solidnego uchwytu warto dodatkowo wystylizować najbardziej odpowiadający nam kształt palmy, wykręcając i układając poszczególne gałązki.

Bukszpanowe palmy możemy też śmiało ozdobić papierowymi kwiatami, takimi jak żonkile, narcyzy tulipany. Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzać do takiej wielkanocnej dekoracji zbyt dużej ilości mocnych i intensywnych kolorów. Zdecydowanie korzystniej będzie bowiem wybrać dwa lub trzy zbliżone odcienie, ponieważ w ten sposób wykonamy elegancką i stylową palmę. Również nasze pociechy możemy zachęcić do wspólnego przygotowania palmy, która może następnie wziąć udział w szkolnym czy przedszkolnym konkursie na palmę wielkanocną.