Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Pomysłowa palma dla dziecka | zrób to sam

Wzory ręcznie robionych palemek dla dzieci

Przed nadejściem świąt wielkanocnych wielu z nas z pewnością przygotowywać będzie efektowne i niebanalne dekoracje, ozdoby oraz oczywiście – tradycyjne palmy na Niedzielę Palmową. W tym czasie nierzadko również w licznych szkołach podstawowych czy przedszkolach odbywają się zwyczajowe konkursy na najładniejszą palmę, zatem warto zachęcić nasze pociechy do wzięcia w nich udziału.

Przygotowania do świąt najczęściej wiążą się z samodzielnym lub wspólnym z dziećmi przygotowywaniem różnego rodzaju pomysłowych i ciekawych akcesoriów oraz dekoracji do domu lub szkoły. Jednym z najważniejszych i niewątpliwie niezbędnych elementów okresu wielkanocnego jest także robienie pięknych, wysokich i kolorowych palm z papieru, bibuły lub naturalnych, ekologicznych materiałów, takich jak choćby wierzbowe gałązki czy bazie. Z powodzeniem możemy na tę okazję pomóc dziecku w wykonaniu również eleganckiej, niewielkiej palmy z bukszpanu lub forsycji, ozdobionej tasiemkami, wstążkami lub kokardami.

Nasi najmłodsi domownicy mogą również z powodzeniem zrobić własnoręcznie, krok po kroku fantazyjne palmy z makaronu, do których stworzenia warto wykorzystać najciekawsze kształty suchego produktu, na przykład świderki, rurki lub muszelki. Po przymocowaniu ich do stelaża za pomocą gorącego kleju warto dodatkowo pomalować palmę z użyciem farb w sprayu lub farb plakatowych. Ciekawym pomysłem może być też ozdobienie takiej palmy koralikami, cekinami lub innymi, podręcznymi i zawsze obecnymi w naszych domach materiałami, tworzywami i akcesoriami.

Pomysłowe palmy dla dzieci to również barwne dekoracje wykonane z użyciem techniki origami. Odpowiednio składając kwadratowe kawałki papieru kolorowego z powodzeniem bowiem można zrobić ozdobne kwiaty z papieru, takie jak choćby tulipany, narcyzy czy żonkile, które doskonale ozdobią palmę, nadając jej przy tym wiosennego charakteru. Do bibułowej lub papierowej palmy można również zrobić niebanalne serpentyny lub cienkie wstążeczki, które efektownie oplatać będą całą konstrukcję.

Przygotowane w taki sposób palmy wielkanocne z pewnością staną się doskonałą ozdobą naszych mieszkań czy sal lekcyjnych w szkole. Co więcej, dekoracje takie posłużyć również mogą za okolicznościowe stroiki do przedszkola lub domu, bowiem wnoszą one do pomieszczeń radosny, wiosenny nastrój. Zachęcenie dzieci do własnoręcznego przygotowania palmy będzie też niewątpliwie wyrazem dbałości o tradycję i symbolikę Wielkanocy.