Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak zrobić palmę z papieru? | zrób to sam

Efektowna palma z origami

Wielkanocne palmy oraz inne tego rodzaju okolicznościowe i świąteczne dekoracje z powodzeniem wykonać możemy z najróżniejszych materiałów. Oprócz palm z bibuły popularnością cieszą się obecnie również efektowne i pomysłowe ozdoby z papieru kolorowego, wykonane techniką origami. Jak zatem, krok po kroku własnoręcznie wykonać taką oryginalną palmę na Niedzielę Palmową?

Przygotowując się do obchodów Wielkiego Tygodnia i świąt wielkanocnych warto własnoręcznie lub wspólnie z domownikami i dziećmi wykonać tradycyjne palmy z bukszpanu, bazi lub suchego makaronu. Nierzadko tak przygotowana palma może okazać się też ciekawą ozdobą mieszkania, stanowiącą równocześnie piękny stroik. Jak się okazuje, również palmy origami doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny do domu. Warto zdawać sobie przy tym sprawę, że ich wykonanie nie jest wcale trudne i skomplikowane, zatem z pewnością samodzielnie zrobimy niebanalną i niezwykle estetyczną palemkę.

Posiadając więc nieco wprawy i umiejętności w ręcznym wykonywaniu ozdób i dekoracji, śmiało możemy wykonać również wielkanocną palmę origami, do której dołączyć można papierowe kiaty, takie jak choćby wiosenne żonkile, narcyzy lub tulipany, gałązki z pąkami i baziami lub też suszone kwiaty. Z pomysłem wykonana palma może z powodzeniem wziąć udział w dziecięcym, szkolnym czy przedszkolnym konkursie na palmę wielkanocną.

Aby zatem samodzielnie zrobić wielkanocną palmę z papieru warto na początek przygotować druciany stelaż lub długi i solidny patyczek, na którym umieszczać będziemy następnie wybrane dekoracje. Po zabezpieczeniu dolnej części palmy, która będzie dzięki temu wygodnym uchwytem można przystąpić do zrobienia krok po kroku pięknych kwiatów origami. Zależnie od własnych preferencji, poszczególne fragmenty palmy możemy ozdobić innymi kwiatami lub elementami w różnych, ale nie nazbyt kontrastujących kolorach.

Poszczególne kwiaty z papieru można z powodzeniem przymocować do palmy za pomocą zwykłego kleju biurowego. Innym sposobem łączenia jest mocne przywiązanie niewielkich łodyżek do patyczka i następnie zamaskowanie ich wstążkami z bibuły lub papieru. Do wykończenia takiej dekoracyjnej palmy na Wielkanoc warto użyć jeszcze kilku błyszczących, barwnych tasiemek bądź kilku fantazyjnie poskręcanych gałązek wierzby, brzozy lub forsycji.